Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nemocných s chřipkou v Libereckém kraji v závěru roku ubylo

 
pátek, 30. prosince 2016, 14:30

Nemocných s chřipkou a akutními respiračními chorobami v Libereckém kraji v závěru roku výrazně ubylo. Na 100 tisíc obyvatel připadá v kraji 1062 nemocných, což je o 22 procent méně než minulý týden. Příčinou poklesu mohou být ale vánoční prázdniny a dovolené, kdy řada lidí nejde k lékaři.

Vývoj v Česku je podle hygieniků podobný, v posledním týdnu roku nemocnost v zemi klesla o 24,6 procenta. Na 100 tisíc nemocných připadá aktuálně v průměru 1028 pacientů.

V tomto týdnu byly podle Balašové v Libereckém kraji potvrzeny laboratorně další případy chřipky. "Aktuálně už jich je 12, ve všech případech jde o typ A. Zatím nemáme ani v jednom případě potvrzený závažný průběh onemocnění," dodala mluvčí krajské hygieny Zuzana Balašová.

Při minulé chřipkové epidemii od podzimu 2015 do jara 2016 byla chřipka laboratorně potvrzena u 70 pacientů, z toho 43 mužů a 27 žen. Převládal virus typu A, který byl zjištěn ve 46 případech. Jeden člověk v souvislosti s onemocněním zemřel, u dalších pěti byl průběh nemoci závažný. Chřipková sezona byla výrazně klidnější než o rok dříve. To v kraji v souvislosti s onemocněním zemřelo devět lidí a v 19 případech byl průběh nemoci závažný.

Napsal(a) ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama
 
 

Kam dál?

Rok 2017 v Libereckém kraji bude ve znamení velkých změn v nemocnicích

středa, 28. prosince 2016, 13:15

Rok 2017 v Libereckém kraji bude ve znamení velkých změn v nemocnicích. Od 1. ledna se spojí nemocnice v Jilemnici a...

Epidemie žloutenky v Jablonci zřejmě skončila

pátek, 23. prosince 2016, 11:12

Epidemie žloutenky v Jablonci nad Nisou a okolí zřejmě skončila. Za poslední tři týdny se neobjevil žádný nový případ.

Liberecká nemocnice chystá nákladnou rekonstrukci psychiatrie

pondělí, 19. prosince 2016, 17:41

Až 150 milionů korun je potřeba zainvestovat do rekonstrukce liberecké psychiatrie, která je jediná v kraji. Liberecká...