Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Klienti Domů s pečovatelskou službou si vyslechli rady lékaře

 
čtvrtek, 2. října 2014, 18:42

Hned tři přednášky pro klienty libereckých Domů s pečovatelskou službou (DPS) uspořádal primář urologického oddělení Krajské nemocnice Liberec, MUDr. Jan Mečl. Seniory poutavou formou informoval, jaké nebezpečí jim na poli urologických obtížích v jejich věku hrozí, jak mu předcházet a jak nelichotivě si Česká republika stojí v žebříčku počtu onemocnění například nádoru ledvin.

„Urologické nádory u seniorů rostou často velmi pomalu a pacienta neohrozí. Ovšem preventivní prohlídky od 50 let mohou přinést včasný záchyt a tedy i prodloužení života. Pokud se u seniorů již nějaké nádorové onemocnění objeví, je dobré myslet na fakt, že mohou být stejným onemocněním geneticky zatíženi i jejich potomci a měli by rovněž absolvovat preventivní vyšetření," vysvětluje Jan Mečl. Připomíná rovněž, že lékaři u seniorů musí pečlivě zvažovat přínos nebo naopak riziko operace, ozařování nebo chemoterapií.

Co se týče zánětů ledvin a močového měchýře u seniorů, pak upozorňuje, že často nemají žádné příznaky. Pouhou přítomnost bakterií v močovém měchýři není třeba léčit, nicméně v případě potíží varuje liberecký primář před samoléčbou volně prodejnými doplňky stravy. „Brusinky zánět nevyléčí. Pokud se objeví příznaky, jako jsou horečka, zimnice či pálení při močení, je nutná okamžitá návštěva lékaře. Jako prevenci mohu doporučit dostatek tekutin, správnou hygienu a nepředržovat dlouho moč," doplňuje Mečl.

PR text

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama
 
 

Kam dál?

Nemocnice v Jablonci pacientům radí, ať na převazy chodí jinam

čtvrtek, 25. září 2014, 15:03

Pacienti chirurgické ambulance v nemocnici v Jablonci nad Nisou si stěžují, že musejí čekat na ošetření delší dobu než...

Krajská nemocnice Liberec odkupuje část firmy Česká sanita

čtvrtek, 18. září 2014, 12:54

Krajská nemocnice Liberec odkupuje část firmy Česká sanita, která je největší dopravní zdravotní službou v regionu....

Část chirurgických operací se přesune z Liberce do Turnova

středa, 16. července 2014, 11:55

Sdílení kapacit liberecké a turnovské nemocnice a jejich vzájemná velmi dobrá spolupráce nyní pomůže při řešení...