Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci se otevřel nový operační sál na oční klinice

 
čtvrtek, 26. září 2013, 19:58

Nové operační sály otevřela oční klinika v Liberci – Rochlici. Jedná se o první privátní oftalmologické zařízení v Libereckém kraji, které s touto službou pro pacienty přichází. Bezbariérový operační trakt pro nitrooční zákroky naváže na ambulantní část, která byla otevřena před třemi lety a která slouží obyvatelům celého regionu.

„Operovat tu budeme především jedno z nejrozšířenějších oftalmologických onemocnění – šedý zákal (katarakta). Pacienti se ale mohou objednávat také na refrakční operace nitroočních čoček. Tedy zákrok, po kterém brýle nebo kontaktní čočky nahradí čočka přímo uvnitř oka,“ vysvětlil primář kliniky Jiří Korynta. Spolu s ním tu bude zákroky provádět také další kapacita v oboru, docent Jiří Paštapřednosta Oční oddělení Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, mimochodem turnovský rodák a absolvent libereckého gymnázia.

Nabídka oční kliniky přichází ve chvíli, kdy se čekací doby v kraji pohybují kolem půl roku. „U nás je možné absolvovat zákrok do týdne od předoperačního vyšetření,“ upozornil docent Korynta.

Oční klinika v Liberci – Rochlici má uzavřeny smlouvy zatím se třemi zdravotními pojišťovnami. Plně hrazené operace tu provádějí pojištěncům Vojenské zdravotní pojišťovny, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR a Oborové pojišťovny Škoda.

„Se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, s níž máme smlouvy na ambulantní péči v naší klinice, o úhradě operací šedého zákalu stále jednáme. Pevně věříme, že se to nakonec podaří, protože podle nedávné studie MZV více než padesát procent jejich pojištěnců odchází za těmito zákroky mimo Liberecký kraj. Není to ke škodě jen samotným pacientům, kteří musí operaci obětovat čas i další náklady na cestu, ale i pro samotný Liberecký kraj. Peníze, které sem z pojišťoven přijdou, se tu také zdaní, což je další významný efekt,“ zdůraznil ředitel kliniky Luděk Pollák.

Do budoucna plánují, že by pacienty mohli sami dopravit pacienty k zákrokům i z méně dostupných oblastí regionu či jeho bezprostřední blízkosti, kde mají lidé komplikace s dopravou. „Například ze Šluknovského výběžku,“ upřesnil ředitel Pollák.

Oční klinika Liberec se ale nezaměřuje pouze na operativu, ale i na prevenci. „Na speciálním přístroji na bázi skenovacího oftalmoskopu provádíme vyšetření sítnice. Z očního řečiště lze rozpoznat nejen cukrovku, ale dokonce i řadu dalších nemocí, například hypertenzi či aterosklerózu,“ doplnil primář Korynta.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Samoobsluha v Raspenavě prodávala zkažené mléko

středa, 11. září 2013, 10:59

Používáte v kuchyni zahuštěné slazené mléko? Jestli ano, raději ho před použitím dobře zkontrolujte. Státní zemědělská a...

Nejčastější infekce v kraji? Jednoznačně plané neštovice

čtvrtek, 5. září 2013, 11:39

Krajská hygienická stanice tento týden zveřejnila statistiku infekčních onemocněné v Libereckém kraji za loňský rok. Různým virům...

Liberecká nemocnice se možná spojí s turnovskou

neděle, 25. srpna 2013, 15:20

Možné spojení Krajské nemocnice v Liberci s tou v Turnově řešili na středečním semináři představitelé obou nemocnic a také...

Inspekce odhalila v Liberci nevyhovující polský nápoj

středa, 17. července 2013, 11:55

Další „pochoutka“ z Polska uvízla v síti Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V regále Kauflandu ve Starých Pavlovicích...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

  • Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.